Hírek

Amennyiben Ön is szeretne bármi közérdekű információt megosztani a munkabizottság tagjaival, kérjük írjon Nagy Tibornak vagy Schuszter Gábornak a nagy.tibor@ttk.mta.hu vagy a schuszti@chem.u-szeged.hu e-mail címre.

Újjáalakulás, 2024. március:

2024. tavaszán a hároméves akadémiai ciklus leteltével újjáalakult a munkabizottság. Új elnöknek Nagy Tibort, a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpont kutatóját választották meg.

Polányi-díj 2021

A 2021. évi Polányi ifjúsági díjat a kuratórium döntése alapján Dr. Lihi Norbert (Debreceni Egyetem) kapta. Az díjátadás 2023. május 16-án volt az MTA Székház Nagytermében.

Újjáalakulás, 2021. március:

2021. tavaszán a hároméves akadémiai ciklus leteltével újjáalakult a munkabizottság. Új elnök Tóth Ágotát, A Szegedi Tudományegyetem Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszékének professzorát választották meg.

Polányi-díj 2020

A 2020. évi Polányi fődíjat a kuratórium döntése alapján Prof. Bányai István (Debreceni Egyetem) kapta.

Polányi-díj 2018

A 2018. évi Polányi ifjúsági díjat a kuratórium döntése alapján Dr. Kalmár József (Debreceni Egyetem) kapta.

Dékáni kinevezés, 2018. október:

2018. október 1-től Horváth Attila, a munkabizottság tagja lett Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának dékánja.

Intézetigazgatói kinevezés, 2018. október:

2018. október 1-től Szalai István, a munkabizottság tagja lett Eötvös Loránd Tudományegyetem Kémiai Intézetének igazgatója.

Egyetemi tanári kinevezés, 2018. szeptember:

2018. szeptember 1-től egyetemi tanárnak nevezik ki Szalai Istvánt (Eötvös Loránd Tudommányegyetem, Analitikai Kémiai Tanszék ).

Polányi-díj 2017

A 2017. évi Polányi fődíjat a kuratórium döntése alapján Prof. Biczók László (TTK) kapta.

Polányi-díj 2015

A 2015. évi Polányi fődíjat a kuratórium döntése szerint Prof. Fábián István (Debreceni Egyetem) kapta. Az díjátadás 2016. március 29-én volt.

Intézetigazgatói kinevezések, 2015. augusztus-szeptember:

2015. augusztus 1-től Turányi Tamás, a munkabizottság elnöke lett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kémiai Intézetének igazgatója. Viskolcz Béla, a munkabizottság tagja a Miskolci Egyetem Kémiai Intézetének igazgatója lett.

Egyetemi tanári kinevezések, 2015. szeptember:

2015. szeptember 1-től egyetemi tanárnak nevezik ki Horváth Dezsőt (Szegedi Tudományegyetem, Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék) és Lente Gábort (Debreceni Egyetem, Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék).

Videóösszeállítás a 2015. tavaszi munkabizottsági ülésről:

A március végi debreceni munkabizottsági ülés egyben a debreceni ENVIKUT projekt zárórendzevénye is volt. A rendezvényről szűk háromperces videoösszeállítás készült, amely megtekinthető a https://youtu.be/5Pw4xz3kZG0 linken.